• Beskydy, ČR
  • 490,-

„Ground Handlig“ tedy - „ovládání padáku na zemi“ je jednou z nejdůležitějších disciplín Paraglidingu. Start padákového kluzáku v podmínkách, které nejsou nikdy stejné, vyžaduje pečlivý tréning a se zvyšováním své zručnosti v této disciplíně získává pilot jistotu jak za velmi slabých povětrnostních podmínek (kdy je těžké „dostat padák nad hlavu“), tak za silných podmínek, které se blíží k hranici, které jsou ještě vhodné ke startu. Osvojením této disciplíny pilot získává nejen zručnost, ale učí se také „číst“ změny počasí a změny směrů větru.

Ground Handling je skvělou lekcí která zvyšuje úroveň pilota na startech a odbourává nejistotu či strach při startech, jenž mají často za následek nepovedené odpoutání se od země a následné vyčerpávající opakování. „Ground Handlingu“ není nikdy dost!!!

Termíny

Ke groundhandlingu je potřeba vhodné počasí, proto kurzy plánujeme maximálně týden dopředu. Informace o vyhlášení kurzů najdete na naší Facebook stránce a nebo v naší skupině na WhatsApp.

Praktické informace

Jak dlouho trvá trénink?

Pozemní trénink je vždy závislý na vhodném počasí a fyzické kondici pilota. Z pravidla se jedná o 4 intenzivní hodiny výcviku v rámci celého dne.

Co s sebou? K výcviku samotnému je potřeba:

Osobní doklady.
Pevná, ideálně kotníková obuv.
Oblečení pro celodenní pobyt v přírodě(dle aktuálního počasí) u kterého vám nebude líto, když ho vyválíte v krtincích. :)
Tenké prstové rukavice

Za co nám platíte?

Veškeré poplatky týkající se využívání výcvikových terénů.
Teorie – Praxe.
Zapůjčení vysílaček

Pokud nemáte vlastní výbavu je možnost zapůjčení od nás - sedačka, vrchlík, helma - za 750 Kč.