• Beskydy, ČR, EU
  • 8.490,- až 17.490,-

Náš základní kurz vás provede od začátků až k získání pilotního průkazu. Naučíme vás vše potřebné kolem teorie a praxe létání. Celý kurz zakončíme přezkoušením Vašich teoretických a praktických znalostí pro získaní pilotního průkazu.

Čeká nás hodně teorie okolo aerodynamiky, meteorologie a ještě více praktického nácviku startů, přistání a samotné výškové létání.

Základna kurzu je ve Vinném sklepě Pod Dubem v Týnci na Jižní Moravě, kde budeme u dataprojektoru probírat teorii, na okolních plytkých kopcích trénovat základy a večer se ztmelovat u ohně. Pak se dle domluvy a počasí přesuneme na dolétání do vyšších hor v Beskydech a nebo do Alp. Určitě zbyde čas i na sklenku vína a na rozpálení grilu.

Vyučujeme na nových padácích značek Drift a Ozone, které létá v ČR i ve světě nejeden pilot a jsme si jisti že i Vám přirostou k srdci.
Paraglidové vybavení je od nás možné si ihned po kurzu za zvýhodněnou cenu zakoupit.

Délka kurzu je 7 dní od soboty do pátku, s tím že v případě špatného počasí je možné kurz prodloužit o dva dny - sobotu a neděli.

Cena 8.490,- platí pro kurzíky, kteří přijdou do kurzu s již vlastním vybavením nebo ty, kteří už létají a chtějí si celý kurz zopakovat například po delší pauze.

Běžná cena kurzu 14.490,- obsahuje vše potřebné, zapůjčení kompletní výbavy, vysílačky, učebnici paraglidnigu pro každého a přezkoušení zkušebním inspektorem paraglidingu.

V případě, že v ČR nebude vhodné počasí k výškovým letům a nebo se většině bude chtít na výlet, je možné se domluvit a vyrazit na dolétání do Alp, v tomto případě je cena kurzu 17.490,-

Pro jakékoliv další dotazy případně další info ohledně kurzu zavolejte našemu instruktorovi Jakubovi na 773 444 452.

Těší se na Vás instruktoři Jakub Rott a Otakar "Oťák" Husička

Termíny

Datum Instruktoři Cena Kapacita
Základní kurz - červenec 13. - 20. 07. 2024 Oťák + Kryštof 14490 VOLNO Přihláška 
Základní kurz - srpen 24. - 31. 08. 2024 Oťák + Kryštof 14490 VOLNO Přihláška 

Jste skupina více lidí a chcete udělat kurz na míru ve vámi zvoleném termínu, který se vám kompletně přizpůsobí? Není problém, stačí nám zavolat.

Co vás na kurzu čeká

Jako první nás čeká seznámení s vybavením potřebným k výuce paraglidingového létání, což není nic těžkého. Zpravidla zabere pár desítek minut. Názvosloví a povely nezbytně důležité k prvním krůčkům jsou jednoduché a snadno se dostanou do hlavy každého, kdo si dovede oloupat banán.
První krůčky směřující k létání obsahují pár základních výukových kroků.
- Naučit se nachystat padák tak, aby byl připraven ke startu.
- Naučit se správně upnout do sedačky s tím, že jde o rutinu kterou je třeba si vštípit.
- Naučit se správně připojit padák k sedačce.
- Naučit se „zvednout“ padák do letové polohy tak, aby byl ideálně připraven ke startu.
- Naučit se ony první krůčky s padákem nad hlavou – osvojení si řízení křídla v letové poloze.
- Odlepit se od matičky země a popoletět.
- Přistát podle jednoduchých ale důležitých pravidel.
- Správně „položit“ padák na zem a sbalit ho do „květáku“ a hurá zpět do výchozího postavení.
Žáci jsou neustále pod dohledem a ve spojení s instruktorem pomocí vysílačky, stojí-li tento opodál. Je velmi pravděpodobné, že už při této fázi výcviku žák - jak my říkáme - „popolétne!“

První lety následují ve chvíli, kdy se Vaši Instruktoři shodnou na tom, že je čas se „odlepit“ od země a pobýt ve vzduchu o pár vteřin déle.
První fáze, tedy příprava všeho vybavení, pilota a upnutí do padáku, by v tomto okamžiku měla být na úrovni pilota stoprocentně si jistého, že umí oloupat pomeranč tak, aniž by si prskl do oka onu nepříjemnou kyselinu...
Příprava ke startu je samozřejmě neustále kontrolována instruktory a nemělo by tedy být možné odstartovat bez ostřížího zraku vašeho instruktora.
Je-li tedy pilot je nachystán ke startu, provádí se zpravidla „kontrola radiového spojení“.
Žák se po úspěšné první fázi (tedy zvednutí vrchlíku do letové polohy) odpoutá z místa startu, načež následuje krátký let, nácvik manévrů při letu samotném a konečně přistání samotné.
První lety obsahují:
- Nácvik startu.
- Nácvik korekcí padáku, pohybujícího se vzdušnou masou.
- Provádění prvních zatáček a manévrů souvisejících s nácvikem „rozpočtu na přistání“
- Přistání a položení padáku.

Výškové létání je to, oč se budeme snažit od chvíle, kdy si dostatečně osvojíme techniku startu a přistání. Létat ve výšce je překvapivě příjemná zkušenost! Pod neustálým dohledem instruktora provádí žák první větší zatáčky, první výraznější korekce padáku pohybujícího se vzuchem a také při těchto letech dochází žák ke skutečnému nácviku „rozpočtu na přistání“.
První výškové lety se provádí v pečlivě vybraných letových podmínkách vhodných k „premiéře“ pilota v takovém počtu, aby se žák začal cítit pohodlně a snad i otevřel oči, aby se rozhlédl do kraje, než se pak „posune“ k pokročilejším lekcím spojeným s prací s křídlem za letu.
Nácvik létání ve výšce a lekce s touto disciplínou spojené mají vzestupnou tendenci s ohledem na samostatnost pilota za letu, na jeho motoriku a schopnost odhadnout výšku, rychlost atd...
- Správné provedení startu.
- Odpoutání se od kopce.
- Nácvik korekcí padáku při průletem „nerovností“ ve vzdušné mase.
- Nácvik zatáček a stoupání v termice či stoupání díky tzv. „svahování“.
- Nácvik „vyklesávání“ a praktik s touto disciplínou spojených.
- Korekce kolapsu padáku (pokročilá disciplína).
- Nácvik samotného přistání.

Teorie je velmi důležitou součástí každého sportu. Bez teorie by nebyla praxe a naopak. I v paraglidingu je třeba věnovat této disciplíně mnoho času, aby byl začínající pilot schopen propojit praxi s teorií (a naopak), čímž se jeho proces učení stane jak příjemnějším, tak bezpečnějším.
- Stavba a konstrukce padákového kluzáku
- Nauka o létání
- Aerodynamika
- Meteorologie
- Zdravověda
- Předpisy
- Nouzové postupy
- Letecká navigace
Všechny tyto předměty vám dohromady poskytnou dostatečné informace k tomu aby se z Vás mohl stát schopný pilot. Části všech těchto předmětů by se měly postupně propojit a pomoci Vám k lepším a lepším výkonům s ohledem na bezpečnost a kvalitu vašeho prožitku.

Praktické informace

Začít s létáním je možné od patnácti let se svolením rodičů. Dále, jste-li trošku starší obyvatel naší planety Země, je potřeba být schopen alespoň trošku běžet, neboť se jedná o sport při kterém je třeba při startu nabrat nějakou tu rychlost. Zejména začátek kurzu bývá fyzicky trošku náročný. Není však nutné spěchat, jste-li starší nebo máte nějaké fyzické omezení! Rádi se Vám přizpůsobíme a upravíme Vám tempo :)

Setkání proběhne už v pátek večer, případně kdo nebude stíhat v sobotu ráno ve vinném sklepu Pod Dubem (https://www.facebook.com/skleppoddubem). Zde máme k dispozici učebnu, terasu, zahradu s ohništěm a grilem, je možno si zde postavit stan a nebo přespat na společném podkrovním povalu ve stylu alpských chat. Kdo by chtěl, je možnost si domluvit i jakýkoliv penzion v okolí a účastnit se jen společného výukového programu!


Co s sebou? K výcviku samotnému je potřeba:
Osobní doklady.
Pevná nebo kotníková obuv.
Kalhoty k výcviku na zemi i k létání ( může být starší – použité )
Sportovní prstové rukavice (není nutností, ale doporučujeme)
Plavky...bude-li čas na koupačku!!
Máte-li nějaký hudební nástroj tak neváhejte! K ohni ideální!

Pokud sebou na výcvik chcete vzít i svého partnera, jako podporu, který už létá a nebo ne, je to možné. Parner pilot se může přidat na dolétání v rámci pokračujíchio výcviku nebo jen tak. Lze domluvit i tandemový let pro nepiloty s některým z našich instruktorů a udělat si z kurzu příjemnou dovolenou.

A co SLEVY? No samozřejmě i to poskytujeme - pokud jsi student do 23 let náleží ti 10% dolů, pokud jste dvě slečny můžete využít akce 1+1 zdarma (Omezeno na kurz počtem malých křídel). Pokud je Vás větší skupina, máte každého pátého ve skupině zdarma :)