• Tam, kde to zrovna půjde ;)
  • 1200,- / den

České startovačky jsou místa odkud většina z nás začala své první lety. Po ukončení kurzu mnoho pilotů lítá pouze v zahraničí na jednoduchých terénech, ale většina českých startovaček zas tak jednoduchá není. Začínající piloti nevěří svým schopnostem a nechce se jim plýtvat časem při vyhnívkách na složitějších místních terénech. :) Bez těchto špatných zkušeností však většinou nelze posunout pilotní dovednosti někam dále.

V našich končinách jsou celkem zajímavé možnosti přeletů. Máme tu rozmanitost terénů a krajin, které nabízejí jedinečné zážitky a výzvy pro piloty všech úrovní. Ale je třeba opět zdůraznit, že létání u nás je náročnější než létání na profláknutých místech v zahraničí. :)

V České republice je nutné pečlivě sledovat letecké mapy aby se zabránilo neoprávněným průletům omezenými letovými prostory. Je důležité být dobře připraven a znát trasu, po které se chystáme letět. Co se týče taktiky letu, je nezbytné pochopit, jak využít termiku a jak se přizpůsobit měnícím se povětrnostním podmínkám.

Během přeletu nikdy nic nejde podle prvotního plánu a je třeba neustále improvizovat. :)

Na rozdíl od zahraničních destinací, kde je nutné absolvovat dlouhé cesty, jsou české startovačky snadněji dostupné. To znamená, že můžete trávit více času létáním a méně času cestováním.

U XC Česko nebudeme vypisovat termíny, jelikož létání u nás záleží na počasí. Jakmile bude přeletovo, vypíšeme termín pár dní předem a vy se můžete přidat.

Sledujte Whatsapp skupinu (víz níže, aby vám nic neuniklo)

Termíny

Termíny těchto akcí budou zveřejňovány maximálně dva dny předem. Vždy budeme čekat na perfektní až dostatečnou předpověď, která nám umožni se odněkud někam proletět. Stačí se přidat pomocí QR kódu a nic Vám neunikne ;)

Praktické informace

Kurz bude probíhat dle aktuální předpovědi počasí. Ve vzduchu s vámi vždy bude minimálně jeden instruktor, který vás bude navigovat za pomocí vysílaček. Cílem dne je udělat krásný přelet v ČR, nikoliv pouze létaní kolem kopce.

Podmínky účasti

- K účasti je potřeba pilotní průkaz, pojištění, vlastní přeletová výbava. (Zapůjčení křídla, sedačky, záložního padáku a varia za 950 kč na den)

- Samostatnost na startu i na přistání